Prachtig lenteweer en heel veel volk in het Bergéstadion voor de wedstrijd tegen RFC Luik. De bezoekers hadden aan een puntje genoeg om de promotie richting 1B af te dwingen. Ze kregen dan ook de steun van meer dan 1000 meegereisde fans. KVK wilde na de deugddoende prestatie in Knokke ook voor eigen volk een mooie prestatie neerzetten. Trainer Hias kon een beroep doen op de volledige spelersgroep. Voor de aftrap begroetten fans van Tienen en Luik broederlijk de aanwezige supporters als teken van respect en sportiviteit.
De bezoekers begonnen logischerwijs met veel druk naar voren. Bij een vrije trap van Mouhli kon D’Ostillo richting doel koppen, maar Meeus werkte vlot weg. Veel uitgespeelde kansen konden we ondanks de bezoekende aanvalslust niet noteren. Herbots duwde een scherp inzenden van Bruggeman voor de rust in hoekschop. Een prima georganiseerd KVK gaf weinig weg, maar zette daar offensief ook niet veel tegenover.
Na de pauze schudde Chantrain de bezoekende doelman wel wakker met een knappe pegel. Debaty stond pal. Ook Arrivas ging zijn kans. Aan de overkant kwam Nyssen met een gelukje bij de bal. Het daaropvolgende schot streelde de dwarsligger.
Tienen tekende voor een tweede kans toen Claes de vrijstaande Yagan bediende. Die besloot wat overhaast op doel waardoor Debaty de bal centraal kon pareren. Het Tiense doelkader bracht in het slot nog een tweede keer redding. Merlen zag zijn knap schot op de paal belanden. De ingevallen Prudhomme kopte voorlangs.
Bergiers had ondertussen het veld moeten verlaten met een hoofdwonde en ook Chantrain moest met krampen naar de kant. In de slotminuten lag de partij alsmaar meer stil. De vele stilstaande fasen brachten geen gevaar meer.
De 0-0 was het teken voor RFC Luik om het promotiefeestje in te zetten. Tienen mag terugblikken op een degelijke prestatie. Luik claimde vooral voor de pauze meer balbezit, maar kon de thuisploeg niet in verlegenheid brengen. Met het puntje verzekert Tienen zich ook mathematisch van het behoud in eerste nationale met nog drie wedstrijden te spelen. Zaterdag gaat het richting Hoogstraten VV dat de voorbije weken een 10 op 15 liet optekenen.
KVK Tienen: Herbots, Arrivas (83’ Matterne), Vanwesemael, Chantrain (74’ Bogaerts), Meeus, Bergiers (68 Bracké), Singh, Jochmans, Yagan (83’ Marchal), Naudts, Claes
RFC Luik: Debaty, D'Ostilio, Bustin, Lambot (84’ Van Den Ackerveken), Nyssen, Merlen, Mouhli (67’ Prudhomme), Loemba, Bruggeman, Mouchamps (77’ Cavelier), Perbet (77’ Panepinto)
Geel: Singh, Mouhli, Nyssen, Bustin
Scheidsrechter: Niels Bossuyt