Hoogstraten maakte een knappe remonte in de terugronde en had nog enkele puntjes nodig om het behoud te verzekeren. KVK wilde na de mooie collectieve prestaties tegen Knokke en Luik nog eens uitpakken met een driepunter. Trainer Hias kon een beroep doen op de volledige spelerskern. Arrivas en Yagan waren onbeschikbaar.
KVK dreigde meteen na de aftrap via Naudts en speelde ook een degelijk openingskwartier. Toch moest doelman Herbots zich na een kwartier in de herneming gewonnen geven op een poging van Martijn Brandts vanuit het pak. Een verlengde vrije trap van Hoogstraten viel op de dwarsligger, maar ook de Tiense doelman stond prima gepositioneerd om de 2-0 te beletten. Een de overkant bracht een schot van Claes te weinig gevaar.
Tienen kwam scherper uit de kleedkamers met een poging van Jochmans. Amardeep Singh was nog het dichtste bij de gelijkmaker, maar ook zijn poging belandde van dichtbij de op de lat. De bezoekers namen het heft in handen, maar echt grote uitgespeelde kansen bleven uit. Ook invallers Saidi en Vanweerts konden de bakens niet meer verzetten. De thuisploeg kon na 90 minuten het behoud vieren.
Zaterdagavond staat de laatste thuiswedstrijd van het seizoen 2022-2023 op de agenda. Dan komt KVK Ninove op bezoek. De ploeg nam de moedige beslissing om geen licentie voor eerste nationale aan te vragen na het onverwachte overlijden van hun clubvoorzitter. Dat betekent niet dat men zich sportief zomaar laat wegzetten. Dit weekend wonnen de Oost-Vlamingen nog van Winkel Sport.
Hoogstraten VV: Kustermans, Van Dooren, Vermeeren, Lauwers, Bevers (88’ Bastiaensen), Milts, Havermans, Brandt, Verheyen, Meeuwis, Tilburgs.
KVK Tienen: Herbots, Chantrain, Bergiers, Meeus, Vanwesemael (75’ Vanweerts), Naudts, Singh, Claes, Jochmans (85’ Bracké), Marchal (75’ Saidi), Matterne.
Doelpunten: 16’ Brandt (1-0)
Geel: Bevers, Vermeeren, Milts, Jochmans
Scheidsrechter: Ruben Calluy