Geen trainer Billen op de bank in het stevig vergrote stadion van AS Eupen. De Tiense trainer is voor twee speeldagen naar de tribunes verwezen. Een gevolg van een opstootje met ref Beaurain tijdens de bekerwedstrijd in Heppignies-Lambusart. Rocky Peeters kreeg opnieuw een plaatsje in het team centraal achterin naast Vanherberghen. Audoor schoof door naar de rechtsachterstek. Voor Gilles Colin was het een speciale partij. Hij voetbalde tegen zijn ex-ploeg.
KVK Tienen ving een combinerend AS Eupen van bij aanvang bijzonder goed op. Een strakke voorzet richting Govoni werd goed ontzet. De Suikerjongens zochten snel de diepte en brachten zo meer dan eens gevaar. Na twintig minuten devieerde de goed gevolgde Neven een voorzet van Degeling tegen de touwen. De grensrechter vlagde tot groot onbegrip van de Tiense aanhang voor buitenspel. Di Gregorio kreeg geel voor protest.
Aan de overzijde zette de thuisploeg een aardige aanval op over de linkerflank. Saglik kreeg het leder aan de rand van de zestien en haalde hard uit. Doelman Govoni had geen verhaal tegen het afstandsschot. Eupen op voorsprong.

Tienen liet zich echter niet zomaar wegzetten. Vandeput kreeg het leder na een hoekschop niet goed onder controle en devieerde naast. Bij Eupen zag Masmandis zijn schot afwijken op een Tiense verdediger. Grote kansen bleven echter uit. Een knal van Degeling over het doel van doelman Demeuland na mooi voorbereidend werk van de bedrijvige Colin was het laatste wapenfeit voor de koffie.
Een druk gesticulerende Billen zag vanop de tribunes hoe zijn team na tien minuten in de tweede helft op een 2-0 achterstand kwam. Govoni zat er goed tussen na een Eupense hoekschop, maar moest toestaan dat Kocabas de rebound knalhard voorbij alles en iedereen tegen de touwen poeierde.
Tienen kwam goed weg toen Vanherberghen een moment later de bal tegen Espinal aanschoot en die een half metertje voor de staak wegrolde. Trainer Billen haalde Degeling naar de kant voor de heroptredende Matusiwa. Het werd echter al meteen 3-0 toen Espinal alleen voor Govoni opdook. De Tiense doelman ging goed plat, maar andermaal was het de rebound die hem de das omdeed. Ook Vanherberghen had op de lijn geen verhaal tegen de harde knal van Masmandis.
Masmandis mocht opnieuw juichen toen Kis hem met nog tien minuten op de klok eenvoudig het straatje in stuurde. De Eupense spits omspeelde Govoni met een mooi lobje. De 4-0 was een feit.
Invaller Fidan zorgde voor een domper op de Eupense feestvreugde door rood te pakken bij een onbesuisde tackle op Vandeput. Tienen stak in de slotminuten nog even de neus van het venster met een schot van Neven dat geen probleem vormde voor doelman Demeuland. Ook een eerredder was de Suikerploeg niet gegund. Een afgeweken vrije tap van Di Gregorio verdween een metertje naast.
De talrijk meegereisde Tiense supporters zagen een wedstrijd met twee gezichten. Voor de pauze was Tienen de evenknie van een al bij al niet echt imponerend Eupen. In de tweede kwamen er barsten in het Tiense blok en slopen er opnieuw al te veel slordigheden in het spel zodat Eupen zelf vrijwel nooit in het verweer moest. Volgende week moet Tienen dus andermaal vol aan de bak tegen FCV Dender EH.
AS Eupen: Demeuland, Kocabas, Kis, Santos (77’ Vanaschen), Debefve, Masmandis, Lallemand (86’Teruel), Le Postollec, Goffin, Espinal (69’ Fidan), Saglik.
KVK Tienen: Govoni, Audoor, Peeters, Vanherberghen, Vandeput, Bogaerts, Neven, Di Gregorio, Biatour, Degeling (60’ Matusiwa), Colin.
Doelpunten: 24’ Saglik (1-0), 55’ Kocabas (2-0), 62’ Masmandis (3-0), 78’ Masmandis (4-0)
Geel: Santos, Di Gregorio
Rood: Fidan
Scheidsrechter: Raf Bylois
Heel wat Tiense supporters ging hun team aanmoedigen in de Oostkantons.